Contact Us

Use the form on the right to contact us.

You can edit the text in this area, and change where the contact form on the right submits to, by entering edit mode using the modes on the bottom right. 

7-9 вул. Стрітенська
Київ, город Киев
Ukraine

+38 (096) 4254 096

АОУ - Асоціація Ортодонтів України
професійне громадське об’єднання лікарів-ортодонтів

10 причин носити брекети

Пацієнтам

10 причин носити брекети

Oleg Pokotylo

Красива посмішка - це не тільки показник здоров'я і статусу, а й один з важливих приводів пишатися своєю зовнішністю. Однак для того щоб назвати посмішку ідеальною, мало мати білі і блискучі зуби, вони повинні бути і рівними, а щелепи повинні правильно стулятися. І це не просто стандарт краси, це норма, відхилення від якої можуть призвести до небажаних змін в зовнішності і розвитку різних захворювань. Стоматологами наводиться як мінімум 10 причин того, чому так важливо вчасно пройти ортодонтичне лікування. 

По-перше, криві зуби складніше чистити. Нерівний зубний ряд утворює безліч туднодоступних місць, з яких складно усунути наліт навіть при використанні зубної нитки і іригатора. У результаті на зубах і в міжзубних проміжках з'являється зубний камінь, потім карієс, а потім пульпіт і періодонтит. 

По-друге, невичещинні зуби можуть стати причиною виникнення хвороб ясен і, як наслідок, викликати діабет, артрит серцеві і легеневі захворювання. Бактерії, що викликають пародонтит та інші захворювання, потрапляють в кров і закупорюють судини, що загрожує інфарктом та інсультом. 

По-третє, постійні стоматологічні захворювання рано чи пізно приведуть до випадання зубів. Так, за даними Національного інституту стоматологічних та черепно-лицевих досліджень, за період з 1999 по 2004 рік 10% людей у віці від 50 до 64 років втратили всі зуби, а майже у кожного з опитаних був відсутній хоча б один. При цьому далеко не у всіх учасників експерименту спостерігалися сильні зубощелепні викривлення, а їх наявність, як відомо, тільки погіршує ситуацію. 

По-четверте, відсутність зубів тягне за собою перебудову зубного ряду, викликає збиток кісткової тканини, деформацію щелеп, поява зморшок, порушення функції жування і - як наслідок - роботи багатьох внутрішніх органів. Запобігти цей процес може вчасно встановлений ортодонтичний апарат, а зупинити вже ці зміни - імплантація. 

По-п'яте, неправильний прикус викликає головні болі. Погано чи нерівно змикаються щелепи - основна причина порушень роботи скронево-нижньощелепного суглоба, що призводить до стирання зубів, розвитку бруксизму і появи болів в області скронь і потилиці. 

По-шосте, чим сильніше зуби видаються вперед, тим більше шансів їх зламати. Особливо часто в групу ризику потрапляють баскетболісти, футболісти і люди, що займаються контактними видами спорту. Якщо у людини рівний зубний ряд, то при ударі тиск розподіляється уздовж всієї зубної дуги, якщо ж не рівний - вся сила удару доводиться на один або два зуба, які можуть зламатися. 

По-сьоме, неправильно розташовані зуби здатні пошкодити м'які тканини ротової порожнини. Якщо ви часто прикушуєте губи або щоки, це знак, що вам пора звернутися до ортодонта. Навіть через невеликі ранки в організм можуть потрапити бактерії і викликати сильне запалення. 

По-восьме, неправильний прикус і нерівні зуби ускладнюють процес жування. Для того щоб в системі травлення не було збоїв, необхідно ретельно пережовувати їжу. Люди з кривими зубами відчувають дискомфорт при жуванні і проковтують шматки великих розмірів, що призводить до гастриту і виразці. 

По-дев'яте, чим рівніші у нас зуби, тим чіткіша мова. Наприклад, якщо у вас велика щілина між зубами, як би модно це не було, ви будете присвистувати при вимові деяких слів або шепелявити. 

І, по-десяте, красива посмішка робить вас упевненим в собі, а тільки впевнені в собі люди можуть бути по-справжньому щасливими. Тому, якщо Вас давно мучать сумніви, вирішуватися на ортодонтичне лікування чи ні, відкиньте їх убік і сміливо йдіть до лікаря.