Зв'яжіться з нами

Ласкаво просимо в Асоціацію Ортодонтів України - професійне об'єднання ортодонтів, яке стоїть на захисті лікарів та пацієнтів.

Надішліть нам повідомлення, скориставшись формою поруч, або зателефонуйте

+38 096 4254 096

7-9 вул. Стрітенська
Київ, город Киев
Ukraine

+38 (096) 4254 096

АОУ - Асоціація Ортодонтів України
професійне громадське об’єднання лікарів-ортодонтів

10 причин носити брекети

Пацієнтам

10 причин носити брекети

Oleg Pokotylo

Красива посмішка - це не тільки показник здоров'я і статусу, а й один з важливих приводів пишатися своєю зовнішністю. Однак для того щоб назвати посмішку ідеальною, мало мати білі і блискучі зуби, вони повинні бути і рівними, а щелепи повинні правильно стулятися. І це не просто стандарт краси, це норма, відхилення від якої можуть призвести до небажаних змін в зовнішності і розвитку різних захворювань. Стоматологами наводиться як мінімум 10 причин того, чому так важливо вчасно пройти ортодонтичне лікування. 

По-перше, криві зуби складніше чистити. Нерівний зубний ряд утворює безліч туднодоступних місць, з яких складно усунути наліт навіть при використанні зубної нитки і іригатора. У результаті на зубах і в міжзубних проміжках з'являється зубний камінь, потім карієс, а потім пульпіт і періодонтит. 

По-друге, невичещинні зуби можуть стати причиною виникнення хвороб ясен і, як наслідок, викликати діабет, артрит серцеві і легеневі захворювання. Бактерії, що викликають пародонтит та інші захворювання, потрапляють в кров і закупорюють судини, що загрожує інфарктом та інсультом. 

По-третє, постійні стоматологічні захворювання рано чи пізно приведуть до випадання зубів. Так, за даними Національного інституту стоматологічних та черепно-лицевих досліджень, за період з 1999 по 2004 рік 10% людей у віці від 50 до 64 років втратили всі зуби, а майже у кожного з опитаних був відсутній хоча б один. При цьому далеко не у всіх учасників експерименту спостерігалися сильні зубощелепні викривлення, а їх наявність, як відомо, тільки погіршує ситуацію. 

По-четверте, відсутність зубів тягне за собою перебудову зубного ряду, викликає збиток кісткової тканини, деформацію щелеп, поява зморшок, порушення функції жування і - як наслідок - роботи багатьох внутрішніх органів. Запобігти цей процес може вчасно встановлений ортодонтичний апарат, а зупинити вже ці зміни - імплантація. 

По-п'яте, неправильний прикус викликає головні болі. Погано чи нерівно змикаються щелепи - основна причина порушень роботи скронево-нижньощелепного суглоба, що призводить до стирання зубів, розвитку бруксизму і появи болів в області скронь і потилиці. 

По-шосте, чим сильніше зуби видаються вперед, тим більше шансів їх зламати. Особливо часто в групу ризику потрапляють баскетболісти, футболісти і люди, що займаються контактними видами спорту. Якщо у людини рівний зубний ряд, то при ударі тиск розподіляється уздовж всієї зубної дуги, якщо ж не рівний - вся сила удару доводиться на один або два зуба, які можуть зламатися. 

По-сьоме, неправильно розташовані зуби здатні пошкодити м'які тканини ротової порожнини. Якщо ви часто прикушуєте губи або щоки, це знак, що вам пора звернутися до ортодонта. Навіть через невеликі ранки в організм можуть потрапити бактерії і викликати сильне запалення. 

По-восьме, неправильний прикус і нерівні зуби ускладнюють процес жування. Для того щоб в системі травлення не було збоїв, необхідно ретельно пережовувати їжу. Люди з кривими зубами відчувають дискомфорт при жуванні і проковтують шматки великих розмірів, що призводить до гастриту і виразці. 

По-дев'яте, чим рівніші у нас зуби, тим чіткіша мова. Наприклад, якщо у вас велика щілина між зубами, як би модно це не було, ви будете присвистувати при вимові деяких слів або шепелявити. 

І, по-десяте, красива посмішка робить вас упевненим в собі, а тільки впевнені в собі люди можуть бути по-справжньому щасливими. Тому, якщо Вас давно мучать сумніви, вирішуватися на ортодонтичне лікування чи ні, відкиньте їх убік і сміливо йдіть до лікаря.