Зв'яжіться з нами

Ласкаво просимо в Асоціацію Ортодонтів України - професійне об'єднання ортодонтів, яке стоїть на захисті лікарів та пацієнтів.

Надішліть нам повідомлення, скориставшись формою поруч, або зателефонуйте

+38 096 4254 096

7-9 вул. Стрітенська
Київ, город Киев
Ukraine

+38 (096) 4254 096

АОУ - Асоціація Ортодонтів України
професійне громадське об’єднання лікарів-ортодонтів

Причини розвитку неправильного прикусу у дитини

Пацієнтам

Причини розвитку неправильного прикусу у дитини

Oleg Pokotylo

Причиною розвитку неправильно прикусу, як правило, є порушення форми або розміру щелеп. Так наприклад при наявності у дитини дуже маленької щелепи всі зуби не зможуть прорізатися рівно.

Найбільш поширені причини розвитку порушення прикусу: 

Генетичні чинники 

Люди можуть успадковувати від своїх батьків особливості будови щелепно-лицьової системи: розмір і форму зубів і щелеп, вроджена відсутність тих чи інших зубів, зміна місця прорізування зубів (наприклад ситуації, коли премоляр прорізується на місці ікла і навпаки). 

Шкідливі звички 

Патології прикусу, причиною яких є наявність у дитини шкідливої звички, мабуть, є найбільш поширеними. Найбільш поширеними шкідливими звичками є: 

  • смоктання пальця/пальців
  • використання пустушки більше 4-6 годин на день 
  • дихання через рот 
  • рання втрата зубів 

Втрата зубів може привести до зміщення сусідніх зубів в сторону утвореного дефекту і закриття місця, яке призначене для прорізування постійного зуба. До найбільш частих причин ранньої втрати зубів у дітей належать: 

  • травматичні враження зубів (спортивні травми, аварії тощо); 
  • карієс зубів (в наслідок поганої гігієни порожнини рота, надмірного вживання солодощів і продуктів з високим вмістом цукру, використання пляшечки перед сном). 

При наявності у дитини вищеперелічених чинників ризику слід записатися на консультацію до дитячого стоматолога-ортодонта.