Contact Us

Use the form on the right to contact us.

You can edit the text in this area, and change where the contact form on the right submits to, by entering edit mode using the modes on the bottom right. 

7-9 вул. Стрітенська
Київ, город Киев
Ukraine

+38 (096) 4254 096

АОУ - Асоціація Ортодонтів України
професійне громадське об’єднання лікарів-ортодонтів

Гігієна порожнини рота

Пацієнтам

Гігієна порожнини рота

Oleg Pokotylo

Правильна і повноцінна гігієна порожнини рота - це одне з основних зусиль, які вимагаються від вас в процесі лікування. Так і запам'ятайте: якщо ви приходите на прийом до лікаря з невичищеними зубами, не ображайтеся якщо лікар відмовить вам у прийомі.

  • Необхідно чистити зуби після кожного прийому їжі, якщо немає такої можливості, то потрібно хоча б прополоскати рот і скористатися кишеньковою щіточкою-йоржиком для видалення залишків їжі, що застрягли в брекет-системі.
  • Повноцінна чистка зубів повинна займати не менше 10 хвилин. По-перше, у вас повинно бути дві щітки: одна звичайного розміру, м'яка, але з більш вузьким розташуванням щетини, ніж у звичайній щітці, та інша маленька у вигляді йоржика - це спеціальна ортодонтична щітка, з футляром, її зручно скрізь носити з собою. 
  • Великою щіткою ви очищаєте пришийкову, жувальну, піднебінну та язикову поверхню кожного зуба; для цього ви тримаєте щітку під кутом до поверхні, що очищається, і рухами зверху вниз (від шийки зуба до ріжучої поверхні) очищаєте кожен зуб. Потім берете маленький йоржик і чистите їм всі частини брекета і всі простори під дугою, на зубі та між зубами. Все це потрібно робити так, щоб після даного етапу не залишилось видимих шматочків їжі та нальоту на зубах і брекетах. Ви повинні ретельно оглянути всі зуби і брекет-систему - все має блищати. 
  • Після цього ви берете флоси (жорсткі зубні нитки) і вичищаєте міжзубні проміжки. Якщо ви не знаєте, як всім цим користуватись - попросіть свого лікаря - він вам все покаже.
  • Якщо у вас з будь-яких причин не виходить ідеально вичищати зуби, ви можете скористатись гігієнічним апаратом Water Pik для догляду за порожниною рота, що ідеально підходить при ортодонтичному лікуванні. Water Pik – це оральний іригатор, суть апарату полягає в тому, що з резервуара під тиском подається пульсуючий струмінь води, який не травмуючи ясна вимиває всі залишки їжі з важкодоступних місць, а також масажує ясна.
  • Якщо у Вас є електрична зубна щітка, ви можете використовувати її замість звичайної.

(с) Асоціація Ортодонтів України